رنو در ایران می‌ماند

 رنو در ایران می‌ماند

در روزهایی که محدودیت‌های بین‌المللی علیه کشور افزایش یافته و صنعت خودرو نیز به سهم خود متاثر از این ماجرا شده است، رنویی‌ها صحبت از «ماندن» می‌کنند و ظاهرا قصد پشت کردن به صنعت و بازار خودرو ایران را ندارند.

آن‌طور که مدیرعامل رنو پارس (شرکت تامین‌کننده قطعات محصولات رنو در ایران) در گفت‌و‌گوی خود با ایسنا تاکید کرده، رنو با وجود محدودیت‌های بین‌المللی می‌خواهد حضوری طولانی و استراتژیک در ایران داشته باشد.

پیمان کارگر از عزم جدی رنو برای حضور و گسترش فعالیت‌های خود در ایران خبر می‌دهد و تاکید می‌کند که اگرچه تحریم‌ها مشکلاتی را در راه همکاری‌های دوجانبه ایجاد کرده اما درنهایت تمام این مشکلات برطرف خواهد شد.

وی می‌افزاید: رنو به‌دنبال تبدیل شدن به شریک استراتژیک صنعت خودرو ایران بوده و علاوه‌بر ادامه حضور در ایران، فعالیت‌های خود را نیز گسترش خواهد داد و اینها همانند اقدامات اساسی است که آینده را خواهد ساخت.

مدیرعامل رنو پارس با بیان اینکه محدودیت‌های بین‌المللی، فعالیت‌های اقتصادی را برای رنو و شرکت‌های قطعه‌ساز خودروساز ایرانی مقداری سخت کرده است، ادامه می‌دهد: با این حال برنامه شرکت رنو حضور طولانی‌مدت و استراتژیک در ایران است، بنابراین سختی‌های ناشی از تحریم را نیز باید با همکاری دوستان ایرانی حل کرده و جلو ببریم.

وی با اشاره به اینکه در فرانسه فعالیت‌های مربوط به صنعت خودرو  به هیچ وجه در بحث محدودیت‌های بین‌المللی مطرح نیست، می‌افزاید: البته به دلایلی همچون مشکلات نقل و انتقال پول در سیستم بانکی، فعالیت رنو در ایران مشکل شده است، اما خود صنعت خودرو به هیچ وجه در شمول تحریم‌ها نبوده و نخواهد بود؛ بنابراین مشکلی در ادامه فعالیت‌های رنو در ایران وجود ندارد.

مدیرعامل رنو پارس ادامه می‌دهد: رنو تصمیم گرفته که با وجود تمام مشکلات در کنار مشتریان و دوستان ایرانی خود در درازمدت بماند. فراتر از آن تصمیم ما این است که رنو به شریک استراتژیک صنعت خودرو ایران تبدیل شود، بنابراین علاوه‌بر ماندن در ایران، تصمیم به گسترش فعالیت‌های خود در اینجا داریم.

کارگر با تاکید بر اینکه ورود خودروهای لوکس رنو به ایران نیز تحت‌تاثیر تحریم‌ها قرار نخواهد گرفت، می‌افزاید: واردات را گسترش می‌دهیم و در سه سال آینده خودروهای کیفی و با ایمنی بالا را در بهترین شرایط به مشتریان ایرانی عرضه خواهیم کرد.


کدخبر: 390359 ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۷:۰۶

به نقل از سایت اقتصاد نیوز